Łazienka dla niepełnosprawnych 

Jest 59 produktów.

W związku z tym, że w Polsce aktywnie funkcjonuje coraz więcej osób niepełnosprawnych, niezwykle istotne jest, aby zarówno łazienki w ich domach, jak i toalety w miejscach publicznych odpowiednio zostały dopasowane do ich potrzeb. Łazienki dopasowane do indywidualnych potrzeb osób starszych oraz osób poruszających się na wózku inwalidzkim są już standardem w inwestycjach oddawanych do użytku. W wielu miejscach publicznych obecnie funkcjonuje toaleta dla niepełnosprawnych, która dzięki swojemu wyposażeniu jest całkowicie dostosowana do ich wyjątkowych potrzeb. W takich miejscach jedynie właściwy dobór łazienkowej armatury i akcesoriów oraz jej odpowiedni montaż mogą zapewnić osobom niepełnosprawnym możliwość samodzielnego skorzystania z toalety zawsze gdy będąc w miejscu publicznym zajdzie taka potrzeba. Przystosowanie wyposażenia łazienki do potrzeb osób na wózku inwalidzkim wymagać może zmiany ustawień dotychczasowego wyposażenia (umywalki, miski ustępowej itp.). Poza wysokością konieczne będzie również zachowanie odpowiednich odległości, umożliwiający swobodne przemieszczanie się osób poruszających się na wózkach. W łazienkach przeznaczonych dla osób starszych nie stosuje się progów utrudniających wejście do niej.

Urządzenia i akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych

Domowa czy publiczna toaleta i łazienka dla osoby niepełnosprawnej powinna być wyposażona w profesjonalne poręcze i uchwyty, siedziska prysznicowe, specjalne uchylne lustra umożliwiające dodatkową regulację kąta nachylenia oraz różne ułatwiające korzystanie z toalety akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych. Aby toaleta mogła być uznawana za taką bez barier, konieczne jest jej odpowiednie zaprojektowanie. Niezbędnym elementem mogą okazać się także bezdotykowe suszarki do rąk, automatyczne dozowniki do mydła czy podajniki na papier toaletowy. Wszystkie urządzenia i akcesoria powinny znajdować się na odpowiedniej wysokości, umożliwiając do nich swobodny dostęp.

Umywalka i miski ustępowe

Umywalka dla osoby niepełnosprawnej powinna być zamontowana na odpowiedniej wysokości, tak aby pozwala bez najmniejszych problemów na skorzystanie z niej. Umywalki występują najczęściej o szerokości 50 cm, 55 cm, 60 cm, 65 cm, a nawet 70 cm. Łazienka dla niepełnosprawnych powinna być wyposażona w baterie łokciowe lub modele z dźwignią. Przy umywalce nie powinno także zabraknąć wytrzymałych uchwytów i poręczy. W publicznych toaletach miska ustępowa powinna być dłuższa i podwyższona, aby zapewnić osobie niepełnosprawnej łatwe przejście z wózka na toaletę. Ponadto dla większego bezpieczeństwa przy toalecie dla niepełnosprawnych znaleźć powinny się specjalne uchwyty i akcesoria łazienkowe, dzięki którym osoba niepełnosprawna będzie mogła bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy swoim wózkiem a toaletą.

Odpowiednio zaprojektowana łazienka

Osoby niepełnosprawne lub starsze na co dzień borykają się z problemami w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Niedopasowanie architektoniczne, błędy przy projektowaniu lub zapominanie, że są również istotną częścią społeczeństwa, sprawia, że wiele budynków nie jest dla nich przystosowanych. Dlatego tak ważne jest, aby w każdym miejscu publicznym osoby z problemami w poruszaniu się, miały możliwość skorzystania z łazienki. Projektując toaletę czy łazienkę ze strefą kąpielową dla osoby niepełnosprawnej najważniejsze jest wybranie odpowiednich elementów wyposażenia i ich prawidłowe rozmieszczenie. Pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia powinna być możliwość swobodnego poruszania się na wózku. Również sama wysokość produktów odgrywa tu znaczącą rolę. Dobierz odpowiednie poręcze i uchwyty, aby korzystając z łazienki osoby, nie były zmuszone ze skorzystania z pomocy osób trzecich. Niezależnie czy prowadzisz restaurację, hotel jesteś właścicielem stacji benzynowej czy zarządcą budynków użyteczności publicznej to możesz skontaktować się z naszymi pracownikami. Pomogą oni w doborze najlepszego sprzętu i wyposażenia, które musi znaleźć się w funkcjonalnej łazience przystosowanej dla osób z problemami w poruszaniu się.

 • Uchwyty i poręcze dla niepełnosprawnych

  Wyposażenie łazienek i toalet ogólnodostępnych powinno być wykonane z trwałych, z atestem i dobrej klasy materiałów tak, aby służyło w niezmienionym stanie przez jak najdłuższy okres czasu. Oprócz standardowych podzespołów wyposażenia toalet publicznych niezbędnym elementem są uchwyty dla niepełnosprawnych do łazienki. Poręcze oraz uchwyty łazienkowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo czy starszych oferowane w sklepie Statcon wykonane są ze stali nierdzewnej lub węglowej, białe lub chromowane. Aby komfortowo poruszać się po toalecie, warto wyposażyć ją w różnego rodzaju i kształtu, ruchome lub stojące pochwyty, balustrady.

  Poręcze dla niepełnosprawnych do łazienki - mnogość rozwiązań adaptacyjnych

  Poręczne łazienkowe dla niepełnosprawnych należy zainstalować tak aby ułatwiały podniesienie się z wózka na rękach i usadowienie na specjalnym siedzisku prysznicowym. Warto też zamocować pochwyt czy balustradę przy umywalce, aby samodzielnie wykonać poranną toaletę. Uchwyty dla niepełnosprawnych mogą być zaadaptowane również przy toalecie i zintegrowany z pojemnikiem na papier. Każdy z tych elementów to pomoc nie tylko dla osób na wózkach inwalidzkich, ale także dla osób o ograniczonej ruchomości, poruszających się o własnych siłach bądź o kulach. Różne kąty i kształty pozwalają na adaptację akcesoriów odpowiednio do potrzeb danej osoby.

  Poręcze i uchwyty również do domu

  Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych i starszych można zaadaptować również w domu. Takie udogodnienia dają choć odrobinę samodzielności. Ciekawym rozwiązaniem są uchwyty do wanny, które ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z niej. Zainstalowanie takiej poręczy powinno być w miejscu swobodnie dostępnym, tak aby wchodząc po schodkach wannowych bez większych przeszkód usiąść na siedzisku. W wannie czy pod prysznicem najlepiej montować uchwyty kątowe lub proste, założone tak, aby bezpiecznie można było się umyć. Przy umywalce sprawdzą się uchwyty zamontowane na stałe, uwzględniające wysokość montażu. Warto pamiętać, że wymagania każdej z osób niepełnosprawnych są inne.

  Zobacz także siedziska i lustra dla niepełnosprawnych.

  Jeśli masz problem z wyborem jakie akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych będą Ci potrzebne zadzwoń!
  Chętnie pomożemy: tel. 512 902 313

 • Siedziska prysznicowe

  Siedziska prysznicowe uchylne to obowiązkowy element wyposażenia łazienki osoby niepełnosprawnej, bez którego ktoś, kto ma znaczące problemy z poruszaniem się nie byłby w stanie samodzielnie zadbać o higienę własnego ciała.

  Siedziska prysznicowe dla osób niepełnosprawnych

  Siedziska do kabiny prysznicowej nie tylko pomogą osobom niepełnosprawnym w samodzielnym zadbaniu o higienę i własną czystość, ale również zapewnią im wysoki poziom bezpieczeństwa związany z użytkowaniem przez takie osoby kabiny prysznicowej. Siedziska są bardzo lekkie i praktyczne, gdy tylko nie są potrzebne można je bardzo szybo i łatwo złożyć. Siedziska nie są montowane na stałe, więc idealnie odnajdą się w kabinie z której korzystają zarówno osoby niepełnosprawne, jak i te nie mające problemów z poruszaniem się.

  Wysoka jakość

  Siedziska prysznicowe wykonywane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu to produkt bardzo odporny na działanie gorącej wody czy pary wodnej, których przecież w czasie kąpieli nie brakuje. Co ważne, znaczna większość tych wysokiej jakości siedzisk pod prysznic posiada bardzo ważny wpis do rejestru wyrobów medycznych.

  Zobacz także uchwyty, poręcze i lustra dla niepełnosprawnych.

 • Lustra uchylne

  Lustra uchylne dla niepełnosprawnych swoje zastosowanie odnajdują przede wszystkim w wyposażeniach publicznych toalet, które są w pełni dostosowane do wyjątkowych potrzeb osób niepełnosprawnych.

  Lustro uchylne dla niepełnosprawnych

  Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich przy korzystaniu z łazienki siedzą znacznie poniżej tafli klasycznego lustra, przez co w zasadzie nie ma możliwości, aby taka osoba wygodnie mogła się ustawić tak, aby widziała swoją postać w lustrze. Dlatego w łazienkach dla osób niepełnosprawnych pojawiają się lustra uchylne, solidnie montowane z wysuniętą ramą, dzięki czemu możliwe jest takie ustawienie lustra, że osoba niepełnosprawna bez przeszkód widzieć może w nim swoją postać.

  Montaż uchylnych luster dla niepełnosprawnych

  Dzięki lustrom uchylnym można je znacznie łatwiej dopasować do potrzeb osób niepełnosprawnych w łazienkach i toaletach, nie tylko tych publicznych. Co ważne lustra takie mogą być dostosowywane do potrzeb osób o bardzo zróżnicowanym stopniu niepełnosprawności.

  Zobacz także siedziskaporęcze i uchwyty dla niepełnosprawnych.

 • Armatura dla niepełnosprawnych

  Jednym z niezbędnych elementów armatury łazienkowej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych jest uchwyt na papier toaletowy do poręczy dla niepełnosprawnych. Taka zawieszka zapewnia nie tylko wygodę, ale również i bezpieczeństwo i odpowiednią higienę korzystania z toalety przez osoby mające problemy z poruszaniem się.

  Wygodna armatura dla osób niepełnosprawnych

  Uchwyty na papier toaletowy zostały całkowicie dostosowane do zamocowania na poręczy łazienkowej bezpośrednio przy muszli WC. To umożliwia zawieszenie papieru toaletowego blisko muszli tak, aby osoba niepełnosprawna bez przeszkód mogła dosięgnąć papieru. To zapewnia niepełnosprawnym bezpieczne, wygodne i bardzo komfortowe korzystanie z toalety.

  Poręcze przy umywalkach i sedesie

  W każdej toalecie dla osób niepełnosprawnych zarówno przy sedesie, ja i przy umywalce zamontowane koniecznie powinny zostać poręcze dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu będą oni w stanie samodzielnie, bez pomocy osób trzecich skorzystać z toalety (co ma bardzo duży wpływ na ich psychiczny komfort).

na stronę
59 produktów
(4.8/5), głosów: 5
Ocena