Śledź nas na facebooku

Łazienka dla niepełnosprawnych Jest 40 produktów.

W związku z tym, że w Polsce aktywnie funkcjonuje coraz więcej osób niepełnosprawnych, niezwykle istotne jest, aby zarówno łazienki w ich domach, jak i w miejscach publicznych odpowiednio zostały dopasowane do potrzeb takich osób. Z całą pewnością w takich miejscach koniecznie znaleźć się powinny poręcze dla osób niepełnosprawnych, siedziska prysznicowe, specjalne uchylne lustra oraz wiele innych równie niezbędnych elementów.

Dostępność i funkcjonalność łazienek dla niepełnosprawnych

W wielu miejscach publicznych obecnie funkcjonują toalety, które dzięki swojemu wyposażeniu są całkowicie dostosowane do wyjątkowych potrzeb niepełnosprawnych osób. W takich miejscach jedynie właściwy dobór łazienkowej armatury oraz jej odpowiedni montaż mogą zapewnić osobie niepełnosprawnej możliwość samodzielnego skorzystania z toalety zawsze, gdy będąc w miejscu publicznym zajdzie taka potrzeba.

Miski ustępowe

W publicznych toaletach miska ustępowa powinna być dłuższa i podwyższona, aby zapewnić osobie niepełnosprawnej łatwe przejście z wózka na toaletę. Ponadto dla większego bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych przy toalecie znaleźć się powinny specjalne uchwyty, dzięki którym osoba niepełnosprawna będzie mogła bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy swoim wózkiem a toaletą.

 

 • Poręcze dla niepełnosprawnych

  Uchwyty dla niepełnosprawnych muszą znaleźć się w każdej toalecie i łazience przeznaczonej do użytku publicznego, a tym bardziej dedykowanych dla niepełnosprawnych. STATCON zapewnia wybór najlepszej jakości poręczy łazienkowych dla niepełnosprawnych, wykonanych ze stali nierdzewnej lub stali węglowej.Można też zakupić uchwyt pod prysznic i inne produkty pomagające funkcjonować niepełnosprawnym. Poręcze do łazienki dla niepełnosprawnych - mnogość rozwiązań adaptacyjnych

  W łazienkach dla niepełnosprawnych trzeba zainstalować zarówno poręcze, ułatwiające podniesienie się z wózka na rękach i usadowienie na specjalnym siedzisku prysznicowym. Będą pomocą także dla osób o ograniczonej ruchomości, poruszających się o własnych siłach bądź o kulach. Uchwyt łazienkowy dla niepełnosprawnych może być zaadaptowany również przy toalecie i zintegrowany z pojemnikiem na papier. Poręcz dla niepełnosprawnych można zamontować przy umywalkach. Różne kąty i kształty pozwalają na adaptację akcesoriów do potrzeb.

  Poręcze i uchwyty również do domu

  Akcesoria do łazienki dla niepełnosprawnych i starszych można zaadaptować również w swoim domu. Takie udogodnienia dają niepełnosprawnym samodzielność.

 • Siedziska prysznicowe

  Siedziska prysznicowe uchylne to obowiązkowy element wyposażenia łazienki osoby niepełnosprawnej, bez którego ktoś, kto ma znaczące problemy z poruszaniem się nie byłby w stanie samodzielnie zadbać o higienę własnego ciała.

  Siedziska prysznicowe dla osób niepełnosprawnych

  Siedziska prysznicowe nie tylko pomogą osobom niepełnosprawnym w samodzielnym zadbaniu o higienę i własną czystość, ale również zapewnią im wysoki poziom bezpieczeństwa związany z użytkowaniem przez takie osoby kabiny prysznicowej. Siedziska są bardzo lekkie i praktyczne, gdy tylko nie są potrzebne można je bardzo szybo i łatwo złożyć. Siedziska nie są montowane na stałe, więc idealnie odnajdą się w kabinie z której korzystają zarówno osoby niepełnosprawne, jak i te nie mające problemów z poruszaniem się.

  Wysoka jakość

  Siedziska prysznicowe wykonywane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu to produkt bardzo odporny na działanie gorącej wody czy pary wodnej, których przecież w czasie kąpieli nie brakuje. Co ważne, znaczna większość tych wysokiej jakości siedzisk pod prysznic posiada bardzo ważny wpis do rejestru wyrobów medycznych.

 • Lustra uchylne

  Lustra uchylne dla niepełnosprawnych swoje zastosowanie odnajdują przede wszystkim w wyposażeniach publicznych toalet, które są w pełni dostosowane do wyjątkowych potrzeb osób niepełnosprawnych.

  Charakterystyka lustra uchylnego

  Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich przy korzystaniu z łazienki siedzą znacznie poniżej tafli klasycznego lustra, przez co w zasadzie nie ma możliwości, aby taka osoba wygodnie mogła się ustawić tak, aby widziała swoją postać w lustrze. Dlatego w łazienkach dla osób niepełnosprawnych pojawiają się lustra uchylne, solidnie montowane z wysuniętą ramą, dzięki czemu możliwe jest takie ustawienie lustra, że osoba niepełnosprawna bez przeszkód widzieć może w nim swoją postać.

  Montaż uchylnych luster dla niepełnosprawnych

  Dzięki lustrom uchylnym można je znacznie łatwiej dopasować do potrzeb osób niepełnosprawnych w łazienkach i toaletach, nie tylko tych publicznych. Co ważne lustra takie mogą być dostosowywane do potrzeb osób o bardzo zróżnicowanym stopniu niepełnosprawności.

 • Armatura dla niepełnosprawnych

  Jednym z niezbędnych elementów armatury łazienkowej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych jest uchwyt na papier toaletowy do poręczy dla niepełnosprawnych. Taka zawieszka zapewnia nie tylko wygodę, ale również i bezpieczeństwo i odpowiednią higienę korzystania z toalety przez osoby mające problemy z poruszaniem się.

  Wygodna armatura dla osób niepełnosprawnych

  Uchwyty na papier toaletowy zostały całkowicie dostosowane do zamocowania na poręczy łazienkowej bezpośrednio przy muszli WC. To umożliwia zawieszenie papieru toaletowego blisko muszli tak, aby osoba niepełnosprawna bez przeszkód mogła dosięgnąć papieru. To zapewnia niepełnosprawnym bezpieczne, wygodne i bardzo komfortowe korzystanie z toalety.

  Poręcze przy umywalkach i sedesie

  W każdej toalecie dla osób niepełnosprawnych zarówno przy sedesie, ja i przy umywalce zamontowane koniecznie powinny zostać poręcze dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu będą oni w stanie samodzielnie, bez pomocy osób trzecich skorzystać z toalety (co ma bardzo duży wpływ na ich psychiczny komfort).

na stronę
40 produktów