Uchwyty i poręcze dla niepełnosprawnych 

Jest 47 produktów.

Wyposażenie łazienek i toalet ogólnodostępnych powinno być wykonane z trwałych, z atestem i dobrej klasy materiałów tak, aby służyło w niezmienionym stanie przez jak najdłuższy okres czasu. Oprócz standardowych podzespołów wyposażenia toalet publicznych niezbędnym elementem są uchwyty dla niepełnosprawnych do łazienki. Poręcze oraz uchwyty łazienkowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo czy starszych oferowane w sklepie Statcon wykonane są ze stali nierdzewnej lub węglowej, białe lub chromowane. Aby komfortowo poruszać się po toalecie, warto wyposażyć ją w różnego rodzaju i kształtu, ruchome lub stojące pochwyty, balustrady.

Poręcze dla niepełnosprawnych do łazienki - mnogość rozwiązań adaptacyjnych

Poręczne łazienkowe dla niepełnosprawnych należy zainstalować tak aby ułatwiały podniesienie się z wózka na rękach i usadowienie na specjalnym siedzisku prysznicowym. Warto też zamocować pochwyt czy balustradę przy umywalce, aby samodzielnie wykonać poranną toaletę. Uchwyty dla niepełnosprawnych mogą być zaadaptowane również przy toalecie i zintegrowany z pojemnikiem na papier. Każdy z tych elementów to pomoc nie tylko dla osób na wózkach inwalidzkich, ale także dla osób o ograniczonej ruchomości, poruszających się o własnych siłach bądź o kulach. Różne kąty i kształty pozwalają na adaptację akcesoriów odpowiednio do potrzeb danej osoby.

Poręcze i uchwyty również do domu

Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych i starszych można zaadaptować również w domu. Takie udogodnienia dają choć odrobinę samodzielności. Ciekawym rozwiązaniem są uchwyty do wanny, które ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z niej. Zainstalowanie takiej poręczy powinno być w miejscu swobodnie dostępnym, tak aby wchodząc po schodkach wannowych bez większych przeszkód usiąść na siedzisku. W wannie czy pod prysznicem najlepiej montować uchwyty kątowe lub proste, założone tak, aby bezpiecznie można było się umyć. Przy umywalce sprawdzą się uchwyty zamontowane na stałe, uwzględniające wysokość montażu. Warto pamiętać, że wymagania każdej z osób niepełnosprawnych są inne.

Zobacz także siedziska i lustra dla niepełnosprawnych.

Jeśli masz problem z wyborem jakie akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych będą Ci potrzebne zadzwoń!
Chętnie pomożemy: tel. 512 902 313

na stronę
47 produktów
(5/5), głosów: 3
Ocena