dla szkół i jednostek budżetowych
termin płatności 14 dni

wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Czy trzeba przygotować się na kolejną trzecią falę koronawirusa?
Promocje
Kontakt
 • Lana Mirosław Śliwa
 • Lana Mirosław Śliwa
  Kościuszki 124
  38-300 Gorlice
  NIP: 738-204-56-13

 • E-mail:sklep@statcon.pl
 • Telefon512 902 313
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek: 9.00 - 16.00
Systemy płatności
 • Przelewy24
Ostatnie aktualności

Czy trzeba przygotować się na kolejną trzecią falę koronawirusa?

Data dodania: 13-01-2021

Jeszcze tak naprawdę nie minęła druga fala koronawirusa w naszym kraju, a eksperci ostrzegają przed pojawieniem się trzeciej fali. Związane jest to z coraz mniejszym przestrzeganiem zasad przed Polaków. Ludzie są zmęczeni ciągłymi obostrzeniami, zakazami i ciągłym przesiadywaniem w domu. Szukają oderwania od trudnej rzeczywistości, która zawitała do naszego kraju na początku marca poprzedniego roku. Niestety coraz częściej wiąże się to z nieprzestrzeganiem zasad dotyczących zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczek czy częstej dezynfekcji. Czy akcja szczepienia naszych rodaków, spowoduje zatrzymanie się wirusa? Jak na razie zdania lekarzy epidemiologów i ekspertów są mocno podzielone. Co zmieni jednak w naszych życiu rok 2021? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to nurtujące niemal każdego pytanie.

Koronawirus (COVID-19)

Co nas czeka w 2021 roku?

Rok 2021 zaczął się od szumnie zapowiedzianych dostaw szczepionek na Covid19 do naszego kraju. Pierwszymi grupą osób, które mają być zaszczepione, są Ci walczący z pandemią na pierwszej linii frontu. Wytypowani do szczepień zostali medycy, personel szpitlany jak również ratownicy medyczni. W dalszych etapach zaszczepieni mają zostać seniorzy. To oni najciężej przechodzą walkę z zakażeniem. Jednak czy dla przeciętnego Polaka zmieni to coś w jego życiu? Uważamy, że w dalszym ciągu konieczne będzie zachowywanie reżimu sanitarnego. O ile prawdopodobnie odmrażane będą kolejne gałęzie gospodarki, to funkcjonować będą one wyłącznie wtedy kiedy przestrzegane będą surowe wymogi sanitarne. W dalszym ciągu w każdym punkcie usługowym, zakładach produkcyjnych, biurach, hotelach czy urzędach przy wejściu będą ustawione dozowniki do dezynfekcji i mycia rąk, służące pozbyciu się bakterii i zarazków z powierzchni dłoni.

W dalszym ciągu na ulicach będziemy spotykać osoby z maseczkami lub przyłbicami. Będzie to również bardzo trudny rok dla dzieci i młodzieży. Nie przewiduje się szybkiego powrotu ich do nauczania stacjonarnego. Sytuację może zmienić dopiero zaszczepienie odpowiedniego procenta mieszkańców Polski oraz nabywanie przez nas odporności stadnej.

Z pozycji sklepu zajmującego się sprzedażą wyposażenia łazienek i toalet publicznych zauważyliśmy ogromny wzrost zainteresowanie produktami, wśród klientów indywidualnych jak i firm oraz instytucji. Od początku pandemii COVID-19 zauważalny jest ogromny wzrost zainteresowanie wszystkimi produktami wyposażenia łazienek publicznych, które sprawiałyby, że utrzymywane są najwyższe standardy higieniczne. Zdecydowanie bardziej higieniczne podajniki na ręczniki papierowe zastąpiły suszarki elektryczne. Mydło w łazienkach dostępne jest najczęściej w automatycznych dozownikach. Same łazienki również są bardzo często myte i dezynfekowane. Powierzchnie blatów, klamek czy toalet, które od zawsze były siedliskiem bakterii, szczególnie w tym czasie muszą być czyszczone preparatami na bazie wysokoprocentowego alkoholu.

Jak wyglądał rok 2020 w obliczu Covid-19?

Dla wielu poprzedni rok był jednym z najtragiczniejszych w ich dotychczasowym życiu. Informacja o pojawienia się koronawirusa w Polsce na początku marca 2020 sprawiła, że nasze dotychczasowe życie zmieniło się nie do poznania. Ciągle rozszerzające się obostrzenia wpływały na coraz szersze dziedziny naszego życia. Na bieżąco na stronach rządowych i w mediach mogliśmy usłyszeć o nowych zakazach i nakazach, które dotykały wszystkich mieszkańców Polski. W roku 2020 pozamykane były szkoły, uczelnie, a także wiele zakładów pracy. Nauczyliśmy się, że możliwa jest edukacja i praca zdalna. Wiele firm do dziś pracuje w tym systemie. Pozamykane kina, restauracje z posiłkami jedynie na wynos lub dowóz, brak koncertów, wydarzeń artystycznych również wpłynął na to jak spędzaliśmy czas wolny.

Ogromnym ciosem dla wielu osób były ograniczenia związane z uroczystościami religijnymi, a także weselami. Wiele młodych par musiało na bieżąco monitorować obostrzenia związane z ilością gości, które mogą zaprosić. Dla wielu firm, obostrzenia związane z pandemią okazały się przeszkodą nie do pokonania, co spowodowało, że firmy, które nie mogły bądź nie potrafiły odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zwyczajnie upadły. Zmiany dopadły również wszelkiego rodzaju spotkań rodzinnych i uroczystości, również w tej materii pojawiały się coraz to nowe ograniczenia. W poprzednim roku nie odbywały się również targi, konferencje, wystawy czy kongresy, branża wystawiennicza została wystawiona na ciężką próbę. Część osób przeniosła eventy do świata wirtualnego, jednak nie był to trend, który przyjął się w naszym kraju. Branża turystyczna równie mocno została dotknięta kryzysem związanym z koronawirusem. Mniejsza liczba zainteresowanych wypoczynkiem, zamykane granice, czy obowiązkowe kwarantanny dla podróżujących, bardzo mocno dały się we znaki branży turystycznej.

Najczęściej szukane frazy związane z koronawirusem w Google w 2020 roku

Polacy, poszukując informacji o koronawirusie, korzystali nie tylko z klasycznych mediów, informacji o aktualnym stanie pandemii czy informacji o aktualnych obostrzeniach wyszukiwane były bardzo często w internecie. Poniżej zestawienia fraz, które w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej Google wpisywali Polacy w ubiegłym roku:

 • koronawirus
 • koronawirus w Polsce
 • koronawirus porady
 • koronawirus mapa
 • koronawirus statystyki
 • test na koronawirusa
 • objawy koronawirusa
 • koronawirus szczepionka
 • jak zrobić płyn antybakteryjny?
 • jak zrobić maseczkę bez szycia?
 • jak uszyć maseczkę?
 • jak zrobić płyn antybakteryjny?
 • nowe obostrzenia
 • tarcza antykryzysowa
 • lockdown

Najczęściej szukane frazy związane z wyposażeniem łazienek i toalet

W której branży działa nasza firma, można było zaobserwować szereg zmian w asortymencie, który szukali i wybierali nasi klienci. Zdecydowana większość osób szukała jak najbezpieczniejszych rozwiązań, które pozwolą o zadbanie o bezpieczeństwo i higienę wśród pracowników czy klientów. Poniżej zestawienie najpopularniejszych fraz związanych z wyposażeniem łazienek i toalet w roku 2020:

 • dozownik do dezynfekcji
 • dozownik do dezynfekcji rąk
 • bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk
 • automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk
 • podajnik na ręczniki papierowe
 • suszarki do rąk
 • suszarki kieszeniowe
 • pianka do dezynfekcji rąk
 • dozownik łokciowy
 • dozownik na płyn do dezynfekcji rąk
 • pojemnik na ręczniki papierowe
 • dozowniki do dezynfekcji bezdotykowe
 • dyspenser do dezynfekcji
 • pojemnik na ręczniki papierowe w rolce
 • podajnik do dezynfekcji

Przypominamy

Najczęstsze objawy covid-19 jakie występują to gorączka, suchy kaszel, zmęczenie, brak smaku i węchu wysypka skórna lub przebarwienia palców u rąk i stóp, biegunka, gól mięśni. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/question-and-answers-hub/q-a-detail/coronavirus-disease-covid-19#:~:text=symptoms

Koronawirus (COVID-19) - zalecenia

Informacji o koronawirusie, polecamy szukać w sprawdzonych źródłach. Strony ministerstwa zdrowia, sanepidu pozwolą na bieżąco monitorować sytuację epidemiologiczną panującą w naszym kraju. W przypadku zauważania u siebie niepokojących symptowów, niezwłocznie należy skontaktować się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu, szpitalem lub stacją sanepidu. Pozwoli to na podjęcie odpowiednich kroków w celu przetestowania i podjęcia leczenia w przypadku pojawienia się zakażenia. W ostatnim roku można było trafić na szereg osób i firm chcących żerować na niewiedzy i naiwności osób poszukujących pomocy. Popularność cudownych leków czy zabiegów powodujących wyleczenie z COVID-19 była porażająca.

Koronawirus (COVID-19) - wytyczne

Mapa koronawirusa na świecie

Poszukując rzetelnych źródeł informacji dotyczących wykrytych nowych przypadków zakażenia wirusem SARS COV-2 możemy skorzystać z mapy przygotowanej przez Google. Posiada ona dane publikowane przez Ministerstwo Zdrowia, podające codziennie liczbę osób zakażonych, osób, które zmarły oraz liczbę ozdrowieńców. Dodatkowo poza mapą znajdziemy tam szereg artykułów oraz newsów tematycznie powiązanych z koronawirusem. Pochodzą one wyłącznie z rzetelnych portali internetowych, dlatego możemy być pewni, że są to informacje prawdziwe.

https://news.google.com/covid19/map?hl=pl&mid=%2Fm%2F05qhw&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Czy koronawirus kiedykolwiek minie?

Wielu specjalistów uważa, że koronawirus nie zniknie z naszego życia już nigdy. Już teraz mamy informacje o mutacjach koronawirusa, które zostały odkryte w Wielkiej Brytanii i w Południowej Afryce. Konieczne więc będzie, ciągłe dbanie o higienę i zachowanie zdrowego rozsądku w naszych działaniach i przestrzeganie zasad zalecanych przez ekspertów. O ile w higienie możemy Państwu pomóc, oferując skuteczne środki do dezynfekcji, to w pozostałych kwestiach dużo zależy od Państwa indywidualnego podejścia. Wszystkim klientom, czytelnikom oraz współpracownikom życzymy zdrowia w tym trudnym 2021 roku.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Copyright © 2020 Statcon.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl