dla szkół i jednostek budżetowych
termin płatności 14 dni

wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Jak odetkać zatkaną toaletę - praktyczny poradnik
Promocje
Kontakt
 • Lana Mirosław Śliwa
 • Lana Mirosław Śliwa
  Kościuszki 124
  38-300 Gorlice
  NIP: 738-204-56-13

 • E-mail:sklep@statcon.pl
 • Telefon512 902 313
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek: 9.00 - 16.00
Systemy płatności
 • Przelewy24
Ostatnie aktualności

Jak odetkać zatkaną toaletę - praktyczny poradnik

Data dodania: 04-02-2021

Zatkana toaleta to spory problem, niezależnie od tego czy ta nieprzyjemna sytuacja spotkała Cię w toalecie publicznej, czy w domu. Oczywiście najprostszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem problemu jest wezwanie pogotowia hydraulicznego.

Taka ekipa za pomocą specjalistycznego poradzi sobie z zablokowanym odpływem bez najmniejszego problemu. Jednak w naszym dzisiejszym poradniku postaramy się przybliżyć temat, domowych sposób na zatkany kibel. Jako że nie każdy może sobie pozwolić na nieplanowane wydatki, lub po prostu sytuacje te przydarzają mu się nad wyraz często.

Zapchana toaleta WC

Z jakiego powodu zatyka się toaleta

Aby uniknąć sytuacji związanych z zatkaną toaletą, musimy dowiedzieć się, co prowadzi do takich sytuacji. A dzieje się to najczęściej z naszych nieprzemyślanych działań. Jednym z głównych powodów, dla których nasza toaleta się zatyka, jest zbyt duża ilość papieru toaletowego. Kolejnym z powodów jest wrzucanie do toalety rzeczy takich jak podpaski, ręczniki papierowe czy nawilżane chusteczki, które powinny zostać wyrzucane do kosza. Powoduje to ogromne problemy. Skutkiem takich działań jest zazwyczaj nie tylko nieprzyjemny zapach, ale również brak możliwości skorzystania z toalety. Dodatkowo gdy próbujemy spłukiwać wodę, a odpływ jest niedrożny, może skutkować wylewaniem się brudnej wody na podłogę łazienki. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale również niebezpieczne. Powoduje to namnażanie się bakterii.

Chemiczne środki do udrażniania toalety

Popularne środki do udrażniania rur poza zatkanym zlewem doskonale radzą sobie również z zatkaną toaletą. Najpopularniejszym środkiem, który znajduje się w każdym domu, jest Kret. W sklepach znajdziemy jego różne zamienniki w formie granulek lub żelu. Najbardziej skuteczna jednak będzie forma granulek, które wsypujemy do zatkanej toalety. Po kilku minutach, do toalety należy wlać czajnik wrzącej wody. Środek doskonale radzi sobie nawet z blokadą w rurach kanalizacyjnych. Pamiętać jednak należy, że środek jest silnie żrący, dlatego warto przy jego wykorzystywaniu zaopatrzyć się przynajmniej w rękawice. Wskazane jest również założenie odzieży ochronnej. Podczas wykorzystywania środków chemicznych, należy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu, np poprzez otworzenie okna.

Soda oczyszczona i ocet - domowy środek do udrażniania rur

Zapchany kibel doskonale odetkasz przy pomocy środków, które znajdują się w każdej kuchni. Soda oczyszczona, która jest nieodzownym środkiem w kuchni w połączeniu z octem, jest bardzo skutecznie działającym środkiem udrażniającym. A co bardzo ważne dla wielu osób, jest to mieszanka, którą mogą wykorzystać osoby troszczące się o środowisko naturalne. W jaki sposób je wykorzystać? Całą zawartość opakowania sody oczyszczonej wsypujemy do toalety i zalewamy dwiema szklankami octu. Po zalaniu warto odczekać co najmniej kwadrans. Następnym krokiem jest naciśnięcie spłuczki i sprawdzenie efektu działania mieszanki. Jeśli toaleta nie została odetkana, zabieg należy powtórzyć.

Nieoczywiste zastosowanie płynu do mycia naczyń

W przypadku kiedy zator nastąpił z powodu użycia zbyt dużej ilości papieru toaletowego, świetnym domowym sposobem na odetkanie kibla jest użycie zwykłego płynu do mycia naczyń. Jest to sposób, który poradzi sobie z mniejszymi zatorami. Użycie jest banalnie proste, do muszli wlewamy płyn do mycia naczyń, następnie czekamy co najmniej kilka minut. Po tej krótkiej chwili, do muszli należy wlać gorącą wodę. Po upłynięciu kolejnych kilku minut spuszczamy po raz kolejny wodę w toalecie.

Niezastąpiony w każdym domu przepychacz sanitarny

Gumowy przepychacz sanitarny jest przedmiotem, który znajduje się niemal w każdym domu. Jeśli nie masz go na swoim wyposażeniu, można go zakupić niemal w większości sklepów, posiadających w swojej ofercie domowe środki czystości. Zasada jego użycia opiera się na wytwarzaniu ciśnienia które, przepycha zator w głąb instalacji sanitarnej. Użycie jest banalnie proste. Guma końcówka powinna szczelnie przylegać do ścianek muszli, wtedy możemy zacząć czynność polegających na intensywnych ruchach w górę i w dół. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod, które możemy użyć w domowych warunkach. Dodatkowo, w przypadku kiedy sytuacja z zatkaną muszlą pojawia się cyklicznie, narzędzie to może okazać się zbawieniem w domu.

Zastanawiasz się czym jeszcze odetkać zatkany kibel?

Niecodziennym pomysłem jest wykorzystanie zawartości naszej szafy z ubraniami. Oczywiście nie chodzi tutaj o wykorzystanie odzieży, a wieszaka wykonanego z metalowego drutu. W przypadku zatorów, które powstają w niewielkiej odległości od muszli, jest spora szansa, że ten sposób zadziała. Wieszak oczywiście należy w miarę możliwości rozprostować, wkładając go do muszli dotrzeć do źródła zatoru. Spokojnymi ruchami, staramy się nie uszkodzić muszli. Jeśli zamierzasz wykorzystać metodę, pamiętaj o założeniu rękawic.

Podsumowanie

Warto zadbać o to, aby sytuacja z odetkaniem kibla spotykała nas jak najrzadziej, należy uważać co i w jakiej ilości wrzucamy do toalety. Jednak gdy już spotka nas ta przykra i nieprzyjemna sytuacja, postarajmy się wykorzystać jedną z powyższych metod, zanim zadzwonimy po pomoc do hydraulika. W niewielkich zatorach wystarczą środki ogólnodostępne, płyn do mycia naczyń czy soda oczyszczona z octem. W przypadku większych zatorów nieodzowny może okazać się kret lub przepychacz sanitarny. Jeśli nie posiadamy żadnego z tych produktów w naszym domu, warto podczas najbliższych zakupów pamiętać o ich zakupie. Pozwoli to na zwalczenie problemu, który może pojawić się w dowolnym momencie.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Copyright © 2021 Statcon.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl