dla szkół i jednostek budżetowych
termin płatności 14 dni

wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Wyposażenie toalety dla dziecka w przedszkolu i żłobku
Promocje
Kontakt
 • Lana Mirosław Śliwa
 • Lana Mirosław Śliwa
  Kościuszki 124
  38-300 Gorlice
  NIP: 738-204-56-13

 • E-mail:sklep@statcon.pl
 • Telefon512 902 313
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek: 9.00 - 16.00
Systemy płatności
 • Przelewy24
Ostatnie aktualności

Wyposażenie toalety dla dziecka w przedszkolu i żłobku

Data dodania: 26-11-2020

W ostatnich latach powstaje coraz więcej żłobków i przedszkoli. Obecnie wiele kobiet pracuje zawodowo, toteż takie placówki są wręcz niezbędne. Nie jest jednak łatwo odpowiednio przystosować pomieszczenia dla tych najmłodszych dzieci. Muszą one być przestronne, komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne. Szczególne trudności pojawiają się w przypadku toalety. Jak odpowiednio wyposażyć takie pomieszczenie?

Grunt to higiena

Najważniejszym aspektem toalety publicznej, a szczególnie takiej, z której korzystać będą dzieci, są aspekty higieniczne. Konieczna jest odpowiednia ilość umywalek, najlepiej takich z automatycznymi bateriami oraz automatycznym termostatem (aby uniknąć oparzenia). Przy każdej umywalce musi znajdować się prosty w obsłudze dozownik z mydłem. Istotne jest także zamontowanie antybakteryjnej suszarki do rąk. Oprócz tego doskonałym rozwiązaniem są jednorazowe folie na deskę toaletową, które można zmienić za pomocą jednego prostego kliknięcia. Małe dzieci nie będą w stanie przecież załatwiać swoich potrzeb "w powietrzu", a na deskach toaletowych gromadzi się wiele niebezpiecznych bakterii. W żłobkach niezbędne oprócz tego są przewijaki dla niemowląt.

Przystosowane do dzieci elementy armatury

Jeśli z danej toalety mają korzystać małe dzieci, to istotne jest, aby elementy armatury były na wysokości odpowiedniej do ich wzrostu. Miski ustępowe powinny znajdować się na wysokości około 30 cm, a umywalki około 50. Ważne jest również to, aby nie były zbyt wąskie. Oprócz tego w takim pomieszczeniu powinien znajdować się przynajmniej jeden brodzik z natryskiem.

Dodatki zapewniające bezpieczeństwo

Oprócz higieny w tym produktów do dezynfekcji rąk szczególnie ważne jest również bezpieczeństwo. Dobrym rozwiązaniem są np. maty antypoślizgowe. Dzieci mają w zwyczaju biegać, nieostrożnie chodzić, a śliska i mokra powierzchnia sprzyja upadkom. Oprócz tego należy unikać wystających elementów i ostrych rogów, o które dziecko może się uderzyć. Coraz popularniejsze są meble półokrągłe. Przy toalecie warto także zamontować uchwyty, które pomogą dziecku utrzymać równowagę. Warto również pamiętać o tym, aby kabiny wyposażone były w zamek, który opiekun może otworzyć również od zewnątrz. Dzieciom często zdarza się bowiem np. zatrzaśnięcie w toalecie i panika.
 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Copyright © 2020 Statcon.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl