Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Podaruj zdrowy sen na dzień Babci i Dziadka!

25 stycznia, 2024 materac

W dniu Babci i Dziadka nie ma lepszego prezentu niż efektywny wypoczynek. Wybierając odpowiednie elementy związane ze snem, możemy zadbać nie tylko o komfort, ale także o dobre samopoczucie naszych najbliższych seniorów. A w jaki sposób można podarować zdrowy sen na dzień Babci i Dziadka? Oto kilka ciekawych pomysłów!

 

Pomysł 1 – materac  

Świetną opcją na prezent na dzień Babci i Dziadka będzie nowy materac. Zagwarantuje on właściwe wsparcie całego ciała, przez co możliwa jest regeneracja zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Co więcej – senior rano obudzi się wypoczęty i pełny energii! Jednak pamiętajmy tutaj, aby dopasować odpowiednio preferencje użytkownika do wybranego modelu.

 Pomysł 2 – poduszka 

Osoby starsze rzadko zwracają uwagę na jakość swojej poduszki, przez co przez lata śpią na tym samym, często wyeksploatowanym modelu. Z uwagi na to, ciekawą opcją na prezent na dzień Babci i Dziadka jest poduszka. Posiada ona wyjątkowe wypełnienie oraz właściwości, przez co jest w stanie zapewnić utrzymanie prawidłowej pozycji głowy i kręgosłupa podczas snu. 

Pomysł 3 – kołdra  

Podobnie jak w przypadku poduszki – kołdra również jest często pomijanym elementem wyposażenia łóżka. Warto zatem zwrócić na nią uwagę, gdyż po odpowiednim dopasowaniu do potrzeb użytkownika oraz rozmiaru materaca, gwarantuje właściwy komfort termiczny połączony z przyjemnym wrażeniem otulenia. Przed zakupem warto dowiedzieć się, z jakiego wypełnienia osoba starsza preferuje kołdrę, a także jak gruba powinna być. 

Pomysł 4 – przytulna pościel 

Przytulna pościel to jedna z wielu rzeczy, które mogą wpłynąć na ogólną atmosferę w sypialni i poprawić jakość snu. Przy jej wyborze musimy uwzględnić rodzaj materiału – najlepiej, aby był antyalergiczny oraz przyjemny w dotyku. Idealnie sprawdzi się tutaj bawełna lub len.

 Pomysł 5 – świece zapachowe

 

Nie od dziś się mówi, że aromaterapia ułatwia zasypianie oraz korzystnie wpływa na zdrowy sen. Zatem, czemu by nie zakupić wysokiej jakości świecy zapachowej? Nie tylko stanie się ona źródłem światła oraz przyjemnego ciepła, ale także uwolni zamknięty wewnątrz olejek eteryczny, np. lawendowy, który ma działanie uspokajające.

 

Przytulna pościel, nowy materac, czy też inne elementy tworzące atmosferę relaksu w sypialni, są dowodem naszej troski i dbałości o komfort seniorów. Możemy w ten sposób pokazać, że dbamy o zdrowy wypoczynek osoby starszej oraz pamiętamy o jej potrzebach.

 Artykuł sponsorowany

Redakcja statcon.pl

Jesteśmy redakcją zajmującą się tematyką ogólnego budownictwa i innych pochodnych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

materac
Odbiór odpadów przemysłowych
działka rolna

Jesteś zainteresowany reklamą?